Ogłoszenie

Uwaga !!!

Udostępniamy Ci całą zgromadzoną tu widzę i jeszcze więcej na szkoleniach uwodzenia i flirtu:

Szkoła uwodzenia Be Alpha

Oto przykładowa opinia:

"(...)Czuje się tak zdopingowany wiedzą jaką posiadłem, że przewyższyło to moje wszelkie oczekiwania. Podrywanie lasek stało sie tak proste, że sam w to nie wierze(...) "


Emil, 24l. (emilgtw@wp.pl),
Be Alpha Intensywny



Serdecznie zapraszamy!

Kurs uwodzenia



#1 04-04-2007 19:54:29

<sweet>

Advanced

553195
Skąd: Prawie jak... w Żywcu
Zarejestrowany: 02-02-2007
Posty: 37

Juggler - Story Telling [Pl]

Myśle, że to dobry przedsmak tego co być może pojawi się już niedługo na forum Jeśli koledzy na których bardzo licze (i mam nadzieje, że inni też) postaraja się z tlumaczeniem

Jest to wolne tłumaczenie za które dziekuje mojemu kuzynowi (dzieki Fishee)
Z góry przepraszam za wszelkie literowki w jego imieniu jak i swoim

Story Telling

Dobra historyjka powinna byc nie po to aby zabawic czy pokazac ze jestes swietnym kolesiem. Dobra historyjka jest po to aby przyciagnac/zainteresowac. Wytnij wszystkie niepotrzebne fakty i mow o tym jak reagujesz na dana sytuacje pamietaj, aby wyciac wszystkie szczegoly az do rzeczy waznych, ktore sprawiaja ze Twoja historyjka jest logiczna, potem dodaj rozsadne ilosci twojej reakcji na wydarzenia. Takie uczlowieczenie nakieruje ludzi na Ciebie nie na material/sprawe. jeszcze lepiej. po prostu dostan sie do miejsca w ktorym mowisz o swoich uczuciach i reakcjach i nie bedziesz musial planowac calej historyjki, poplynie z cala reszta

Staraj sie unikac szukania dobrego materialu. wszystko moze byc dobra historia. musisz rozwinac umiejetnosc opowiadania historii(przekazywania emocji itp). Jak tylko bedziesz w tym dobry, mozesz wzbudzac zainteresowanie dowolnym tematem(out of thin air - znikąd)

Kazdy moze zdobyc posluch opowiadajac historie ktora jest sama w sobie rozrywką. Taki typ dobrego materialu przykuje uwage, ale na koncu to historyjka jest interesujace a nie Ty. To jest złe.

Nie moge tego wyrazic wystarczajaco mocno, UNIKAJ INTERESUJACYCH HISTORII. moga byc mirażem, ktory odsunie Cie od uwiedzenia  (chyba chodzi o to ze nie zyskasz tym posluchu). Pamietaj takze że "interesujacy" material moze byc podprowadzony. Bedziesz w centrum uwagi, mowil o jakims swietnym temacie i wtedy inny koles albo CB musi wrzucic swoja historyjek, albo poglady na ten temat i boom, nie jestes juz w centrum uwagi.

Zamiast tego rozwin umiejetnosc do zminiania przecietnego w fascynyjace. Jak tylko Ci sie to uda, wtedy Twoj sluchacz bedzie wiazal dobre uczucia z Toba nie z Twoim materialem.

Na przyklad, czasem podpuszczam kolesi by wykorzystali swoj najbardziej fascynukjacy material, obojetne czy jest to czytanie z reki, nlp, bojka dwoch dziewczyn czy cos, ja wyrecytuje moja liste zakupow z warzywniaka. zobaczymy kto zrobi to lepiej. to jest to co musisz zrobic. musisz byc super dobry w przedstawieniu swoich zakupow ciekawie. Wtedy sie przekonasz, ze nie jest istotne o czym, ale jak mowisz.

Uzywaj dramatycznych pauz, zawieszen i wyrażen. Wczuj sie w swoja historie. nigdy jej nie "wylewaj" z siebie. zamiast tego, spraw zeby sluchacze chcieli wiecej. przerywaj i patrz na nich. Czekaj na okazanie zainteresowania z ich strony. Baw sie ich ciekawoscia i odmawiaj zabawiania ich. Musza okazac zainteresowanie w ich twarzach i ich pytaniach inaczej nie koncz - Twoja historia i wystapienie sa cenne. Staraj sie tego nie oddawac tak po prostu.

Jesli chodzi o historie z seksem, osobiscie mowie o paru rzeczach ktore zdarzyly mi sie z kobitami. Glownie chodzi o pieniadze. Historie delikatnie wiaża sie z myslami ktore chce przekazac (mozna wlaczac rozne motywy) np jestem dobry w lozku, jestem zainteresowany tylko zwiazkeim opartym o seks, kobity na mnie leca, ciezko mnie zaspokoic (zastanawiam sie czy z ta dzioucha nie isc na powaznie) itd.

Oczywiscie wszstko to wydaje sie byc tylko dodatkiem do historii a nie jej glownym punktem zeby nie wygladalo ze sie przechwalalm czy cos.
ok, polecam abys co wieczor pomyslal o tym co robiles przez dzien i upakowal to, pocwicz pare razy i idz na swiat.

Potem nastepnej nocy przepisz swoje historie na podstawie tego co robiles tego dnia i szybko. Nigdy nie bedziesz uzywal tej samej historii dwa razy, i bedziesz naprawde dobry w opowiadaniu historyjek.

Pamietaj, chodzi o odpowiednia dostawe. cwicz mowienie najbardziej przyziemnych zwyklych spraw w interesujacy sposob. Ćwicz przed lustrem i rozważ nagrywanie siebie na video.

Dodatkowo, jak juz sie staniesz dobry w opowiadaniu historyjek, staniesz sie takze dory w wymyslaniu materialu na poczekaniu. dzieje sie tak, bo wiesz czego i gdzie szukac. Wielu facetow mysli ze nie umie wymyslic niczego do pogadania, ale glowny problem jest w tym, ze maja za duzo tematow do gadania. Bycie dobrym w opowiadaniu pozwala ci zawezyc te wybory i szybciej myslisz.

Ponad wszystko, zwolnij i staraj sie skrocic swoje historie, wytnij fakty i wsadz wiecej tego jak sie czujesz, jesli to zrobisz, bedziesz zdolny do zmieniania historii o najzwyklejszych rzeczach w atrakcje.

Cel opowiadania/historyjki

Celem każdej historyjki lub 'materiału' nie powinna byc rozrywka. powinna to być zachęta, zachęcasz pokazując swoje ludzkie oblicze( uczucia i reakcje w życiu)

Co czułeś odnośnie psa,

Mogłes powiedziec 'pies moich sasiadow byl przed ich domem. kocham tego psa. jest taki uczuciowy/otwarty i zabawny. nauczylem go paru sztuczek' czy jakkolwiek sie czules.

Jak sie czules gdy pies uderzyl sie w glowe?

Tutaj okazales pare reakcji, co jest dobre. ale pomysl co mowisz. widze ze nie jestes skoncentrowany na swoich uczuciach odnosnie historyjki, lecz tylko starasz sie byc zabawnym. mowisz o potencjalnych obrazeniach psa lekcewazaco, i wydajesz sie bardziej zmartwiony koniecznoscia poinformowania wlascicieli o psie niz czymkolwiek innym.

Powinienes byl (hammed) tutaj: 'i wtedy zobaczylem, o moj biedaczku. podbieglem myslac ze bede musial zrobic sztuczne oddychanie usta pysk, ktorego tak naprawde nie chcialem zrobic, ale musialbym zeby uratowac biedaczka. wiec dobieglem tam, i pochylilem sie zeby sprawdzic czy oddycha. - tutaj pauza, zeby mogla zapytac - Co? wszystko z nim wporzadku?' wtedy jej powiedz 'nagle skoczyl na 4 lapy, przyprawiajac mnie prawie o atak serca, wiec jak widzisz, jestem szczesciarzem, ze wogle moge teraz z Toba rozmawiac.

Sample Edit

>Oh sluchaj tego, musze Ci to opowiedziec, nie uwierzysz
>co mi sie stalo

To jest nieistotne, Wyciac

>niedawno kupilem duza mikrofale w argosie i
>stary, ale ta rzecz jest ciezka

Podkresl jak ciezka byla mikrofala i wytnij reszte.

> Wiec, kiedy w koncu dotarlem do domu, i chcialem wyciagnac mikrofale z >pudelka, nie wiedzialem,z e szklany talerz, ktory te urzADZenia maja, jest
>zawsze na gorze. No wiec podnosze i
>BUM szklo spadlo centralnie na
>kuchenna posadzke, okruchy szkla wszedzie

- uprosc tutaj -

> a teraz, jak wydostac sie z kuchni, jesli jestes boso,
> a wszedzie jest pelno okruchow szkla

Zmiksuj to z nastepujacym, dodaj jak sie czules odnosnie calego zajscia i wytnij reszte

>wiec stoje tam, probujac sie ruszyc, szklo na moich
>stopach, i probujac wyjsc z kuchni, co za koszmar

Tu jest calosc:

"Niedawno kupilem mikrofale i byla taka ciezka, wiec mysle, co oni tam pakuja. ciagle mam jeszcze zakwasy ( daj dziousze pomacac twojego bicepsa, i udawaj ze cie boli)

Wiec niose to do kuchni, a tu drzwiczki sie otwieraja i ten szklany talerz,nie wiedzialem ze wogle tam jest, wypada na podloge i rozwala sie na milion kawaleczkow

Stoje tam boso, otoczony morzem szklanch odlamkow. i co ma teraz zrobic, wyjsc przez okno? czy moze wygiac sie i siegnac po miotle, a potem skoczyc o tyczce? "

Ostatnio edytowany przez <sweet> (26-04-2007 12:25:02)


UCZĘ SIĘ, WYPRÓBOWUJE, MODYFIKUJE!

Offline

 

#2 16-04-2007 17:43:27

liquid

Początkujący

Zarejestrowany: 14-02-2007
Posty: 10

Re: Juggler - Story Telling [Pl]

To co napisał Juggler jest bardzo ważne ! Znam pełno przypadków ludzi którzy opowiadają masakrycznie gowniane historyjki (patrząc na samą treść) jednak sposób w jaki oni to przekazują jest bardzo wyszukany i miły/smieszny/ciekawy. Polecam szukać takich ludzi i MODELOWAĆ (są to nawet zasrani nauczyciele i wykladowcy czasem To przydaje się zawszę

pozdr

Offline

 

#3 17-04-2007 23:52:36

Piotrek1986

Advanced

Zarejestrowany: 03-09-2006
Posty: 98

Re: Juggler - Story Telling [Pl]

Często jestem w sytuacji, kiedy jakiś obcy człowiek np. w poczekalni u lekarza, albo w sklepie dwoje ludzi rozmawia ze sobą, w tym jeden z nich opowiada drugiemu jakąś historyjkę. Są to albo dziadki, albo babcie, i właśnie możnaby zapamiętać o czym on opowiada i później to w domu sobie zmodelować - pozmieniać parę rzeczy, zmienić tonację głosu i inne rzeczy i mamy storytelling Najwięcej takiego "źródła" storytellingów jest u fryzjera, w warzywniaku, na przystanku, czyli ogólnie w miejscach plotkarskich. My tylko słuchamy. A potem mamy materiał na storytelling Co o tym sądzicie? Czy to dobry sposób na "kradzież" storytellingów? Np. u lekarza zawsze jakaś babcia opowiada drugiej "mój szwagier leżał w szpitali na operacji, moja bratowa potem zrobiła pyszne ciasto" itd. to jak to przerobić, żeby wyszedł z tego zajebisty storytelling? Mam gadać lasce że jakiś mój znajomy leżał w2 szpitalu, a ciocia zrobiła ciasto z kremem?

Offline

 

#4 18-04-2007 14:32:48

liquid

Początkujący

Zarejestrowany: 14-02-2007
Posty: 10

Re: Juggler - Story Telling [Pl]

Zastanów się czy chcesz modelować takie babcie. Jeżeli to zajebista babcia która potrafi cię wciągnąć w jej historie to tak, na tym to polega.Jednak raczej jest odwrotnie i takie modelowanie ludzi których chcemy sie pozbyć nie jest najlepszym sposobem. Radze ćwiczyć na prostych rzeczach ze swoimi znajomymi (np. kawały)
dodawać cechy świetnych opowiadaczy i w miarę postępu zwiększać trudność
Patrz również na to co chcesz osiągnąć i dąż do tego.
pozd

Offline

 

#5 18-04-2007 14:35:21

Mistmare

Advanced

Zarejestrowany: 10-12-2006
Posty: 163

Re: Juggler - Story Telling [Pl]

Zły, Piotrek, wd mnie to jest całkowicie bezsensowny pomysł, nie jesteśmy przecież desperatami:D

Najlepsze story są prawdziwe z naszego życia, ew troche ubarwione. Wtedy mamy pewność że nie dukamy nieprawdziwej historyjki tylko dla zwiększenia zainteresowania sobą. To jest takie nieszczere i sztuczne.

Kiedy mówimy historyjke z naszego doświadczenia, którą faktycznie doświadczyliśmy, mamy satysfakcje że dzielimy sie tym co naprawdę przeżyliśmy a komuś się to mocno podoba. To dopiero podbudowuje samoocene i poprawia humor.

Historyjki zmyślone też są okej ale tylko kiedy stosuje je sie żadko. Chyba że ktoś ma do tego talent, ale i tak prędzej czy później złapie się w swoje sidła.

Juggler mądrze pisze.

Offline

 

#6 19-04-2007 11:00:26

desiderata

Advanced

Skąd: KATO
Zarejestrowany: 25-02-2007
Posty: 92

Re: Juggler - Story Telling [Pl]

dokladnie zgadzam sie z Mistmare.

wole opowiadac cos z zycia wziete wtedy nie ma szans ze ktos podchwyci ze cos krece albo cos, pozatym zawsze jak opowiadam cos co sam przezylem, opowiadam to ciekawiej i po wskazowkach Jugglera moze bede to robil jeszcze lepiej


bez młota nie robota, bez pracy nie ma kołaczy czyli... bez młota nie ma kołaczy? LOL

wytrwały przeciwnik klubowych sarge... do 31.03.2007

Offline

 

#7 19-04-2007 14:00:42

david

Początkujący

Zarejestrowany: 31-01-2007
Posty: 12

Re: Juggler - Story Telling [Pl]

Dodam jeszcze,ze wiele osób nie dostrzega ciekawych histori w ich zyciu,pomimo ze kazde zdarzenie mozna w ciekawy lub smieszny sposób opowiedziec,czasami tylko trzeba sie zastanowic w jaki ciekawy sposob to przekazac...

Offline

 

#8 26-04-2007 12:42:47

<sweet>

Advanced

553195
Skąd: Prawie jak... w Żywcu
Zarejestrowany: 02-02-2007
Posty: 37

Re: Juggler - Story Telling [Pl]

Jak w temacie - dodałem dalsza cześć tlumaczenia.

Dla mnie najważniejsze jest zaangażowanie i kinetyzacja Zaczynam powoli dostrzegac to o czym mowil Juggler. Zamiast jak kiedys szukac na twarzach sluchaczy zainteresowania poprostu "plyne" a wlaciwie powinno byc napisane "odpywam" w historyjke. Staram sie tylko pamietac o intonacji (czyli opowiadac z entuzjazmem) a tak wczuwam sie w to, tak jakbym tam byl, plus troche kinetyzacji dla wyobrazni

Zgadzam się wpełni z Mistmare - najlepsze historyjki sa z naszego zycia a to przez to ze juz z gory ukierunkowuja one na nas - co ja robilem, jak sie czulem itp. Ale z tego opowiadania Piotrka tez mozna wyciagnac dobry material, trza tylko umiejetnie nakierunkowac go na siebie czyli - bylem ostatnio w poczekalni czekajac na kumpla i z tych emocji podsluchalem rozmowe dwuch staruszek dalej odpowiednie "swoje" reakcje na to co one mowily. np. wtedy naszla mnie wielka ochota ... aby sprobowac to ciasto o ktorym byla mowa. Dodac jakis ubarwiony opis slodkiego kremu z lukrem itp.
Niby material jest podprowadzony i nie twój ale przy odpowiednim przekierowaniu tzn. dodaniu twoich reakcji na niego mozna z tego zrobic dobry Story telling.

Pozdro


UCZĘ SIĘ, WYPRÓBOWUJE, MODYFIKUJE!

Offline

 

#9 09-06-2007 23:57:31

WW

Początkujący

Zarejestrowany: 22-01-2007
Posty: 11

Re: Juggler - Story Telling [Pl]

I jak chłopaki praca nad tłumaczeniem Jugglera?

Offline

 

#10 10-06-2007 19:27:16

DeMarco

Friend

6060645
Skąd: Gliwice/Warszawa
Zarejestrowany: 19-01-2007
Posty: 320
WWW

Re: Juggler - Story Telling [Pl]

Nie tylko e-bookow, ale i ostatnio metod Bardzo duzo wniosl do mojej gry


PUA GLIWICE / METAMORFOZA WARSZAWA / DeMarco LSC Coaching
Keep Gamin'

Offline

 

#11 10-06-2007 20:09:57

DS

Advanced

8688410
Zarejestrowany: 01-02-2007
Posty: 60

Re: Juggler - Story Telling [Pl]

jak znajde czas to moze wystawie torrrenta z jego dvd Juggler - Charisma Arts Bootcamp
jesli chcecie...

Offline

 

#12 13-06-2007 22:52:37

WW

Początkujący

Zarejestrowany: 22-01-2007
Posty: 11

Re: Juggler - Story Telling [Pl]

Tak, jezeli mozesz to wstaw tego torrenta:)

Offline

 

#13 29-08-2007 23:40:52

david

Początkujący

Zarejestrowany: 31-01-2007
Posty: 12

Re: Juggler - Story Telling [Pl]

Własnie wstaw :>

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gitarzystki.pun.pl www.narutocenter.pun.pl www.whitepower88.pun.pl www.sticklife10.pun.pl www.glogera.pun.pl